Drukāt

Pasaules asins donoru diena 2015

14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 18.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina donorus uz Pasaules asins donoru dienai veltītām svētku aktivitātēm Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā.

„Šogad visā pasaulē asins donoru diena tiek atzīmēta ar vārdiem „Paldies par manas dzīvības glābšanu!” Mūsuprāt vislabākais veids, kā pateikt paldies donoriem, ir rast viņiem iespēju būt kopā ar tiem, kurus viņi mīl visvairāk – savu ģimeni! Tāpēc aicinām ikvienu, kas reiz ir ziedojis asinis, uzrādot asins donora apliecību, kopā ar saviem tuvākajiem bez maksas apmeklēt vienu no skaistākajiem Latvijas dabas parkiem – Tērvetes dabas parku!” aicina VADC direktore Iveta Ozoliņa.

No plkst. 11.00 līdz 15.00 aicinām tos, kas vēl nav piedzīvojuši asins ziedošanas brīnumu, kā arī tos, kas vēlas dot savu artavu asins krājuma papildināšanai vasaras sezonā, asinis ziedot mūsu specializētajā autobusā pie parka ieejas. Pēc asins ziedošanas aicinām donorus atpūsties Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parka teritorijā, kur no plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies dabas foto stūrītis, kopā ar mazākajiem ģimenes locekļiem varēs noķert sapņus un vēju radošajās darbnīcās, kā arī ļauties Sila raganiņas maģiskajiem rituāliem un nobaudīt īstu raganu viru. Pasākuma laikā būs iespēja arī pārbaudīt veselību, nosakot ķermeņa masas indeksu.

Laika posmā no plkst. 11.00 - 13.30 piedāvājam donoriem un viņu ģimenes locekļiem apmeklēt Laimīgās zemes Gaisa takas bez maksas. Par ieejas biļeti kalpos donora apliecība. Vietu skaits ierobežots.

Pasaules Asins donoru dienu noslēgsim ar bungu un dūdu skaņu salūtu, kuru estrādē pie Atrakciju laukuma plkst. 17.00 pieskandinās grupa Auļi. Mēs aicinām ikvienu asins donoru svinēt šo dienu kopā Tērvetē!

Līdzi jāņem labs noskaņojums, donora apliecība un personu apliecinošs dokuments, ērti un laika apstākļiem atbilstoši apavi un apģērbs. Priecāsimies, ja tavā tērpā būs kādi sarkani akcenti, lai mums ir vieglāk vienam otru atpazīt. Ja esi donors, tad Tev un tavai ģimenei šajā dienā izklaides būs par brīvu. Uz tikšanos Tērvetē!

VADC atgādina, ka Pasaules Asins donoru dienu par godu Karla Landšteinera dzimšanas dienai jau kopš 2004. gada 14. jūnijā atzīmē apmēram 70 valstīs. Pateicoties viņa atklājumam par cilvēka asins grupām, visā pasaulē asins pārliešanas noris veiksmīgi un ļauj izveseļoties daudziem cilvēkiem.

Informāciju sagatavoja:
Valsts asinsdonoru centra
Administratīvais departaments