Drukāt

Mums ir viena asinsrite

Ko darīt, lai nodrošinātu vienmērīgu asins rezervju papildināšanu, lai slimnīcu pieprasījums pilnībā tiktu nodrošināts un nebūtu jāatliek neviena plānveida operācija? Kā nodrošināt vismaz 67,5 litrus ziedoto asiņu katru dienu visu gada garumā?

Valsts Asinsdonoru centrs (VADC) aicina uz preses konferenci 2. jūlijā, lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem.

Ar atgādinājumu, ka mēs visi esam saistīti un kādu dienu asinis var vajadzēt jebkuram no mums, VADC uzsāk informatīvu kampaņu „Mums ir viena asinsrite” un met izaicinājumu sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, uzņēmumiem, pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un ikvienam cilvēkam ziedot asinis trīs reizes gadā, arī atvaļinājumu laikā.

Par to, kāda ir situācija ar asins donoru aktivitāti Latvijā, kā vasaras atvaļinājumi un citas svētku dienas ietekmē asins rezervju apjomu un kādi sabiedrībā pazīstami cilvēki un uzņēmumi jau ir atsaukušies VADC izaicinājumam, preses konferencē ceturtdien, 2. jūlijā stāstīs veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs, Valsts Asinsdonoru centra direktore Iveta Ozoliņa un RAKUS (Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas) Asins dienesta vadītāja Dr. Inga Dārzniece.

Preses konference norisināsies Birojnīcā, Dzirnavu iela 84 k-2 (Berga Bazārs)

12:00 Preses konference

13:15 VADC mobilajā autobusā pie T/c Dominas, Ieriķu iela 3 norisināsies regulārā donoru uzņemšana, kuras laikā ikviens cilvēks ir aicināts ziedot asinis un piedalīties VADC jaunajā vasaras akcijā

ap 12:45 pēc preses konferences tiek nodrošināts transports uz T/c Domina. Lūdzam reģistrēties šeit , ja vēlaties pieteikties uz vietu autobusā.

Informācijai:
Zane Bojāre, kampaņas koordinatore
29706733,