Drukāt

„Latvijas dzelzceļš” noslēdz līgumu ar Valsts asinsdonoru centru

VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) noslēdzis līgumu ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) par ikmēneša Donoru dienu rīkošanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā turpmāko pusgadu.

Sadarbības ietvaros  Latvijas dzelzceļš bez atlīdzības VADC rīcībā nodos bijušo stacijas uzgaidāmo zāli.

Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija cilvēku plūsmas ziņā ir viens no intensīvākajiem objektiem Latvijā, un nedēļā to apmeklē vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku. Valsts asinsdonoru centram pastāvīgi trūkst dažādu grupu asiņu, tādēļ regulāru donordienu rīkošana tik plaši apmeklētā vietā ļaus ievērojami papildināt asins krājumus.  Donoru dienas Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiks katra mēneša pēdējā piektdienā (precīzāks datumu saraksts zemāk), un donori laipni aicināti sekot norādēm stacijā uz bijušo uzgaidāmo zāli, kur būs ierīkots asins pieņemšanas punkts.

„Latvijas dzelzceļu pamatoti var uzskatīt par Latvijas tranzīta nozares asinsriti, tāpēc simboliski varam teikt, ka līdz ar šī līguma parakstīšanu apliecinām savas rūpes arī par sabiedrības veselību un asinsriti. LDz saimē ir vairāk nekā 12 000 darbinieku, kurus tāpat kā ikvienu atbildīgu sabiedrības locekli, aicināsim ziedot tiem, kuri nonākuši nelaimē,” piebilst LDz prezidents Uģis Magonis.

„Donoru kustības uzturēšanai būtiski ir, lai ikviens no mums asinis ziedo ne tikai reizi dzīvē, bet vismaz divas līdz trīs reizes gadā. Tomēr ikdienā nepietiek tikai ar vēlmi un apņemšanos. Svarīgi, lai asins ziedošana ir iespējama donoram ērtā laikā un vietā. Tāpēc Valsts asinsdonoru centrs ir pateicīgs LDz par iespēju rīkot regulāras, publiskas donoru dienas dzelzceļa stacijā, kas ir stratēģiski aktīva un viegli pieejama vieta, īpaši tiem, kas ikdienā izmanto vilcienu kā pārvietošanās līdzekli. Piektdiena donoru uzrunāšanai ir izvēlēta ar domu, ka šai dienā stacijā ir liela jauniešu plūsma. To veido studenti, kas brīvdienās dodas ārpus galvaspilsētas pie radiem un vecākiem,” uzsver VADC direktore Iveta Ozoliņa.

Šogad aicinājumam ziedot asinis pirmais no sabiedrībā pazīstamajiem cilvēkiem atsaucās Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš: „Tā ir ļoti laba sajūta – palīdzēt kādam, kam šī palīdzība nepieciešama. Aicinu arī citus atsaukties un ziedot asinis, jo būtībā šis ziedojums jau neko neprasa – tikai nedaudz laika. Savukārt kādam tas var glābt dzīvību.”

Pirmā asinsdonoru diena Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā šogad notiks jau šo piektdien, 27.februārī. 

Lai ziedotu asinis personai ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donoram jābūt veselam un paēdušam un jāsver vismaz 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst smēķēt un dzert alkoholiskus dzērienus. Par asins ziedošanu donors saņems četrus eiro, izziņu darba vietai par papildus brīvdienas piešķiršanu, donora apliecību un konfidenciālus analīžu rezultātus.

Vairāk informācijas var uzzināt zvanot uz VADC bezmaksas uzziņu tālruni: 80000003.

Informācijai:
Māris Ozols
LDz mediju attiecību vadītājs
tālr: 27895497, 67233797
fakss: 67232605
e-pasts
www.ldz.lv