Drukāt

Lai nodrošinātu asins krājumu, VADC rīko divus stacionāros izbraukumus

Lai nodrošinātu asins krājumu laikā, kad Valsts asinsdonoru centra mobilā autobusa izbraukumi ir pārtraukti, 29. un 30. janvārī VADC organizē divus stacionāros izbraukumus LU Ekonomikas un vadības fakultāti, Aspazijas bulvārī 5.

Jau vēstīts, ka no 23. janvāra VADC pārtrauca mobilā autobusa izbraukumus un aicināja uzņēmumus aktīvi iesaistīties asins krājuma papildināšanā, organizējot Donoru dienu sava uzņēmuma birojā. Lai kompensētu asins daudzumu, kurš tiek nodrošināts mobilo autobusu izbraukumos, VADC, divu dienu garumā, rīkos telpu izbraukumus Rīgas centrā, LU Ekonomikas un vadības fakultātes 121. auditorijā.

Jāņem vērā, ka studentiem ir sesijas laiks, tāpēc izbraukumi orientēti uz donoriem, kuri asinis raduši ziedot specializētā autobusa izbraukumos Rīgas centrā, taču VADC ļoti priecāsies par ikviena donora atbalstu.

Asinis var ziedot 18 līdz 65 gadus veci, veseli cilvēki. Svaram jābūt ne mazākam par 50 kilogramiem. Pirms asins nodošanas speciālisti iesaka lietot veselīgu uzturu, kā arī daudz šķidruma. Asins nodošanas dienā un dienu pirms nav ieteicams ēst treknus ēdienus un lietot alkoholu. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt! Noteiktu laika periodu asinis nedrīkst ziedot arī personas, kuras apmeklējušas valstis ar pastāvīga saslimšanas riska faktoru, šo valstu karti var aplūkot šeit. Būtisks priekšnosacījums: neēdis cilvēks nedrīkst ziedot asinis, tādēļ dienā, kad iecerēts ziedot asinis, noteikti brokastīs jāietur vismaz viegla maltīte.

Uzzini vairāk: www.donors.lv

Esi aktīvs, iesaisties, jo mums ir viena asinsrite!

 

Informāciju sagatavoja:
VADC preses sekretārs
Jānis Vecvagarsjanis.vecvagars(abols)vadc.gov.lv">
67408878