Drukāt

Izglāb dzīvību – piedalies Donoru dienā Daugavpilī!

Otrdien, 11. augustā Daugavpils reģionālās slimnīcā gaidāma rosība. Asins sagatavošanas nodaļa gaida gan tādus asins donorus, kas asinis ziedojuši jau iepriekš, gan īpaši tādus, kas to nolems darīt pirmo reizi.

Ja esi 18 līdz 65 gadus jauns, sver ne mazāk par 50 kg, dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu, esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi, esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis, esi pirms tam ir lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma, šī ir Tava iespēja izdarīt kaut ko labu un izglābt kāda cilvēka dzīvību. Turklāt asins ziedošana ir veselīga! Nododot asins, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunots asins sastāvs.

Donoru dienā - 11. augustā asinis varēs ziedot no 8:00 – 13:00 Daugavpils reģionālajā slimnīcā Asins sagatavošanas nodaļā Viestura ielā 5. Ja netiec šajā dienā – nebēdā. Asinis šeit var regulāri ziedot katru pirmdienu, otrdienu un trešdienu no 8:00 – 11:00. 

Pirms doties ziedot asinis, ieteicams iepriekš pieteikties slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā: tālrunis uzziņām 65405323. Aicinām arī pārliecināties Valsts Asinsdonoru centra tīmekļa vietnē www.donors.lv vai jūsu asins grupas asinis šobrīd ir nepieciešamas.

Atceries - ziedojot asins, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi, ID karti vai autovadītāja apliecību.

Donoru diena notiek Valsts asinsdonoru centra (VADC) kampaņas „Mums ir viena asinsrite” ietvaros, kas tiek īstenota, lai atgādinātu, ka mēs visi esam saistīti un kādu dienu asinis var vajadzēt jebkuram no mums.

Informācijai:
Gunta Misāne, kampaņas reģionālo pasākumu koordinatore
29115356