Drukāt

Akcija „Lieldienu donors 2016”

Svēta lieta, skaista tradīcija un vienkārši labs darbs — izglāb, kļūstot par donoru!

Projekts „Kronbergs izglītībai” http://www.draugiem.lv/izglitibai sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju http://www.lma.lv un Valsts asinsdonoru centru http://www.donors.lv aicina piedalīties akcijā „Lieldienu donors 2016”, kas 2016.gada 24.martā, Zaļajā ceturtdienā, no plkst.10.00 līdz 13.00 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas aulā Kalpaka bulvārī 13. Latvijas Mākslas akadēmijā asins ziedošana notiks pirmo reizi. Akciju „Lieldienu donors 2016” atbalsta biedrība „Zinis” http://www.zinis.lv. Sīkāka informācija, vai varat būt asins donors, pa tel.80000003. #Lieldienudonors2016

Pirms 11 gadiem akcija „Lieldienu donors” startēja Latvijas Dabas muzejā, septiņus gadus akcijas „Lieldienu donors” mājvieta bija Latvijas Universitāte. Tagad pienācis laiks jaunam posmam — akcija „Lieldienu donors” aicina uz Latvijas Mākslas akadēmiju.

Akcijā „Lieldienu donors” līdz šim piedalījušies vairāk nekā 1000 labas gribas cilvēki, no kuriem tieši 800 ziedojuši asinis. Kā ierasts, donorus sagaida atbalstītāju piešķirtās pateicības balvas: http://www.draugiem.lv/izglitibai/news/?p=14092889.

Par asins donoru var kļūt, ja:

  • Esat 18 līdz 65 gadus jauns;
  • Sverat ne mazāk par 50 kg;
  • Dienā pirms asins nodošanas neesat lietojis alkoholu;
  • Esat paēdis, izgulējies, atpūties, jūtaties labi;
  • Esat vesels un pēdējā laikā neesat slimojis;
  • Pirms tam esat lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • Neesat nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesat darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Informācijai:
Tālivaldis Kronbergs,
Akcijas „Lieldienu donors” idejas autors,
Projekta „Kronbergs izglītībai” http://www.draugiem.lv/izglitibai vadītājs,
talivaldis.kronbergs[at]inbox.lv, http://www.linkedin.com/in/tkronbergs